SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Champagnecoasters 7314491
*
nr 731 4491
Champagnecoasters
1 par, Pläter, Sheffield, England, diameter: 18
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:33:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 14:35:15
1
350 kr
12/12 11:19:39
2
500 kr
12/12 12:58:47
3
550 kr
12/12 16:38:11
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster champagnecoasters engelsk england europa flaskunderlägg nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Champagnecoasters
nr 731 4491
Champagnecoasters
1 par, Pläter, Sheffield, England, diameter: 18
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 14:35:15 | 1 | 350 kr |
12/12 11:19:39 | 2 | 500 kr |
12/12 12:58:47 | 3 | 550 kr |
12/12 16:38:11 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster champagnecoasters engelsk england europa flaskunderlägg nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41